Без категорії

Меблі з червоного дерева гевеї

Чи гевея хороший масив для виробництва Меблів?

Малайзія – досить невелика держава, що не має можливості похвалитися популярністю на весь світ. У той же час, саме Малайзія займає почесне десяте місце в списку світових експортерів високоякісних меблів. Причиною настільки розвиненої меблевої індустрії є використання так званого «золотого дерева», з якого виробляються малазійські меблі. Під «золотим деревом» мається на увазі дерево гевея. Принаймні, саме так його називають самі малайзійці. Ми ж називаємо його каучуковим деревом.

 

Трохи історії

У колишні часи гевея цінувалася за рахунок її молочного соку. Його не можна було вживати в їжу, але з нього виходив чудовий каучук і, як наслідок, гума. З гевей виготовляють не тільки меблі з Малайзії, а й паркет, кухонний посуд, декоративні вироби. Дуже популярні у покупців обідня група і круглі обідні столи, двоспальні ліжка, стільці, шафи, комоди, обробні дошки, спальні, крісла, паркетні дошки, паркет, кухонні столи, етажерки, журнальні столики, письмові столи, посуд, дивани. Батьківщиною гевеї вважається Бразилія. За часів Христофора Колумба європейцям вдалося познайомитися з цим дивовижним еластичним матеріалом, який активно використовували місцеві індіанці. Вони грали спеціальними каучуковими кулями, що характеризуються чудовою стрибучістю. Протягом тривалого часу гевея вважалася бразильським національним надбанням, і за виведення насіння дерева покладалася страта. Але європейці дуже добре платили за каучук, і колонізаційні (глобалізаційні) процеси зробили свою справу. Один англієць зміг вивезти контрабандою тисячу насінин гевеї, які швидко поширилися колоніями. Однією з англійських колоній і була Малайзія, де дерево закріпилося особливо міцно.

Малайзійська гевея – дерево, яке ідеальне для виробництва меблів. Її деревину прийнято відносити до твердих порід, а багато фахівців прирівнюють її з дубом. Вироби з гевеї виходять надзвичайно міцними. За рахунок своєї твердості гевея дозволяє виробляти на своїй поверхні найтонше різьблення по дереву. Не варто забувати і про молочний сік. Каучук – це індіанське слово, яке в перекладі означає «плаче дерево». Так ось, цей плачевний склад надійно захищає деревину від нашестя комах, в результаті чого деревина не містить яких-небудь дефектів. Крім того, каучук дозволяє підвищити зносостійкість і міцність деревного матеріалу, що також важливо.

 

Меблі з гевеї: основні переваги

Крім вишеозазначеної зносостійкості і міцності, я б хотіла зазначити таку перевагу, як стійкість до високих і низьких температур, а також до підвищеної вологості. Пояснюється це тим, що дерева ростуть у вологих тропічних лісах, де умови просто не дозволяють виживати деревам з іншими властивостями. Знаючи про це, фахівці рекомендують використовувати малазійські меблі на сучасних кухнях. Та й той факт, що масив гевеї використовується для виробництва кухонного посуду, каже сам за себе. Що стосується морозостійкості, то вона пояснюється надзвичайною сухістю матеріалу. Після просушування, деревина має вологість на рівні 8-10 відсотків, внаслідок чого при замерзанні деревина не буде тріскатися, навіть якщо буде стояти в неопалюваному приміщенні на дачі. Природна просочення каучуковим соком дозволяє захищати масив від вбирання вологи і різних запахів. Малайзійські ліжка рекомендуються людям, які страждають від алергії.

Питання естетики

Меблі з масиву гевеї просто приголомшливо красиві. В екваторіальній зоні немає різких стрибків температури, внаслідок чого тропічні дерева практично не мають річних кілець. Деревина має рівну структуру, що ідеально підходить для виробництва меблів. Колір деревини плавно змінюється до верхівки від кореня. Якщо знизу він світло-коричневий, то до верху він стає рожевим. Цей факт дозволяє комбінувати в виробництві деталі різних відтінків. Не варто забувати про те, що Малайзія тривалий час була колонією Британської імперії. І дизайн меблів з цієї країни має суто англійське коріння, що характеризуються практичністю та зручністю. Разом з тим, з часом в стилістику прокралася художня самобутність, в результаті чого оформлення предметів може супроводжуватися нанесенням традиційних білих орнаментів, використанням різьби, шкіряних та металічних вставок.

Найбільшими імпортерами меблів для спальні та вітальні з Малайзії та Китаю є США та Великобританії.

Коментарі Вимкнено до Меблі з червоного дерева гевеї